Z wizytą w Bibliotece Publicznej Gminy Tarnowo Podgórne

Klasa 6A miała okazję 26 listopada 2023 r. odbyć spotkanie z bibliotekarkami w Bibliotece Publicznej Gminy Tarnowo Podgórne. Panie opowiedziały uczniom o dostępnym księgozbiorze oraz o tym, w jaki sposób kataloguje się książki, by później można je było z łatwością znaleźć na półce. Szóstoklasiści dowiedzieli się również, jak mogą założyć kartę biblioteczną oraz że każdy kto ją ma, może co miesiąc uzyskać kod umożliwiający pobranie e-booków oraz audiobooków za darmo ze znanej aplikacji. Na koniec uczniowie otrzymali jeszcze kilka zadań – musieli wyszukać różne informacje w katalogu on-line oraz znaleźć wskazane publikacje na bibliotecznych półkach. Po takiej wycieczce uczniowie z pewnością powrócą do gminnej biblioteki.

Justyna Chudyka-Dobies

Skip to content