Wycieczka do Szreniawy

25 listopada uczniowie naszej Szkoły wraz z nauczycielami- Renatą Knaś, Martą Szymkowiak- Szczotka i Maciejem Perzem byli na wycieczkę w Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Obejrzeli tam zabytkowe maszyny rolnicze i traktory oraz dawne sprzęty gospodarstwa domowego. Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie jest jedynym tej rangi muzeum rolnictwa w Polsce i jednym z nielicznych i największych w Europie. W swojej działalności nawiązuje do blisko 130 – letniej tradycji polskiego muzealnictwa rolniczego. Przez ponad 45 lat swojej działalności Muzeum zgromadziło ponad 20 tysięcy obiektów, dokumentujących dorobek kilku pokoleń mieszkańców wsi polskiej.

Szkolni przyrodnicy.