Trzymaj formę – „Zdrowy Lunchbox”

W czwartek 4 kwietnia klasy IV-VII wzięły udział w projekcie „Trzymaj Formę!”  Jest to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.

Program ma za zadanie wspierać i propagować aktywny styl życia, który z założenia jest zdrowy, przyjemny, łatwo osiągalny i przystępny finansowo dla wszystkich niezależnie od wieku, płci i aktualnej sprawności fizycznej.

Odżywianie się według zbilansowanej diety zarówno pod kątem odżywczym, jak i energetycznym  jest niezwykle ważne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia i kondycji fizycznej. Pomaga nam czuć się lepiej i faktycznie zapobiega niektórym poważnym chorobom. Dobrą wiadomością jest to, że możesz jeść zdrowo i nadal cieszyć się Twoim ulubionym jedzeniem!!!

Dlatego nasi Uczniowie z klas IV-VII z pomocą rodziców i wychowawców przygotowali zdrowe przekąski – „Zdrowy Lunchbox”, aby promować zdrowe II śniadanie w szkole, uczyć się wzajemnie nowych smaków, poznawać przepisy i ciekawe, różnorodne sposoby na zdrowy, smaczny i kolory posiłek!

Program „Trzymaj Formę!” jest oparty na  najnowszych badaniach nad zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną. Eksperci z Instytutu Matki i Dziecka oraz Instytutu Żywności i Żywienia opracowali założenia do pilotażowego programu „Trzymaj Formę!”

Marta Szymkowiak-Szczotka, Renia Knaś, Maciej Perz

 

Skip to content