KONKURS AFORYZMY W KOMIKSIE

Julia Buczkowska, uczennica klasy 8b, zajęła drugie miejsce w wojewódzkim konkursie Aforyzmy w komiksie. Uczestnikami byli uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych i trzecich klas gimnazjów. Organizatorami konkursu byli: Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, oddział w Poznaniu, Fundacja Literacka „Jak podanie ręki“ oraz Szkoła Podstawowa nr 90 w Poznaniu. Zadanie konkursowe polegało na wybraniu jednego aforyzmu z listy i zilustrowaniu go w formie komiksu. Należało też umieścić napisy w języku polskim i niemieckim. Julia poradziła sobie ze wszystkim wspaniale! W tym roku konkurs stał się częścią poznańskiego Festiwalu Poetów. Gościem specjalnym był Dirk-Uwe Becker, poeta, pisarz i grafik z Niemiec, który przeprowadził z uczestnikami krótkie warsztaty związane z tworzeniem komiksów. Pan Becker postanowił dodatkowo nagrodzić trzy osoby, których komiksy szczególnie mu się spodobały. Julka znalazła się w tym gronie. Gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów.

Joanna Kraczkowska

 

Skip to content