Spotkanie w Bibliotece Publicznej

Dnia 7 listopada klasy: szósta i siódma z naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Maciejem Perzem i p. Jolantą Siwczak uczestniczyły w spotkaniu z pisarzem i historykiem p. Markiem Rezlerem. Okazją ku temu stało się 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Właśnie ta rocznica stała się tematem najnowszej książki Marka Rezlera pt. „Polska Niepodległość 1918 ”. Na spotkaniu, które odbyło się w sali na pięterku Biblioteki Publicznej w Tarnowie Podgórnym, autor w niezwykle przystępny sposób przybliżył uczniom tematykę związaną z przyczynami i skutkami wybuchu powstań narodowych, sylwetki najwybitniejszych polityków polskich i europejskich tamtych czasów. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się różnych ciekawostek dotyczących polityki międzynarodowej po zakończeniu I wojny światowej i ich wpływie na dalsze funkcjonowanie naszego państwa po odzyskaniu niepodległości. To było naprawdę bardzo pouczające spotkanie. Po takiej lekcji historii wiele osób zmieni zdanie na temat nauki tego przedmiotu. Historia jest niezwykle pasjonująca!

Jolanta Siwczak

Pan Marek Rezler

 

Skip to content