Konferencja Profilaktyczna ”Bezpieczni w sieci”

W dniach 15 – 16 listopada 2017 na terenie naszej szkoły odbyła się Konferencja Profilaktyczna dla uczniów klas III gimnazjum pt.”Bezpieczni w sieci”. Organizatorami konferencji była pedagog i psycholog szkolna.

Uczniowie mogli wysłuchać wykładów, podczas których dowiedzieli się, jak nadmierne korzystanie z Internetu wpływa na rozwój ich mózgu (zdolności poznawcze, koncentrację uwagi, zaburzenia nastroju), jakie są pierwsze objawy uzależnienia od Internetu, jakich przestrzegać zasad w korzystaniu z mediów społecznych.

Wykładowcami byli: psycholog zajmująca się terapią uzależnień, psycholog pracująca z młodzieżą z zaburzeniami depresyjnymi, seksuolog zajmująca się tematem seksualizacji w sieci oraz prawnik.

Agnieszka Kosowska

Agnieszka Garczyk – Korytowska

Skip to content