Apel z okazji Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada nasi zerówkowicze przedstawili wzruszający spektakl z okazji Święta Niepodległości. Po „Mazurku Dąbrowskiego” odśpiewanym uroczyście przez najmłodszych uczniów naszej szkoły i zaproszonych gości, w auli rozbrzmiało 40 uroczych głosików, które przy akompaniamencie utalentowanych muzycznie pań zaśpiewały pieśni żołnierskie, takie jak „Przybyli ułani pod okienko”, czy „Hej, hej, ułani”. Do niektórych pieśni dzieci zaprezentowały układ taneczny. W przerwach pomiędzy utworami muzycznymi, nasze sześciolatki recytowały wiersze o symbolach narodowych, kolorach flagi i pięknej, dziecięcej miłości do ojczyzny.

     Połączenie odświętnie ubranych i pięknie występujących uczniów klas zerowych z tak poważnym patriotycznym tematem, zauroczyło kameralne grono publiczności i Panią Dyrektor, Halinę Topolewską, która podziękowała dzieciom i paniom za przygotowanie tak pięknego spektaklu. 

Anna Gąsiorowska

Skip to content