Dzień Kubusia Puchatka-18 stycznia

18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka.

Kubuś Puchatek” to historia małego chłopca o imieniu Krzyś, który przyjaźni się ze zwierzętami-zabawkami mieszkającymi w Stumilowym lesie.

Urocze przygody wiecznie głodnego i poszukującego miodu Kubusia, Kłapouchego, który nieustannie gubi ogon, nieśmiałego Prosiaczka o wielkim sercu, rozbrykanego Tygrysa, czy praktycznego Królika i wszystkowiedzącej Sowy zebrane są w wielu publikacjach.

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka jest doskonałą okazją do przypomnienia sobie o tym niezwykłym bohaterze.

W książkach opisane są ich przygody, zabawy, ale to właśnie relacje zawsze wychodzą na pierwszy plan. „Kubuś Puchatek” to uniwersalna historia o przyjaźni, miłości i rodzinie. Uczy dzieci, jak należy traktować bliskich i dlaczego każdy z nas potrzebuje w życiu przyjaciela.

Oto najlepsze cytaty o przyjaźni i miłości z „Kubusia Puchatka”

• „Żyję, bo jestem kochany”.
  • „Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałby żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez ciebie”.
  • „Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś, czego nie można kupić w żadnym sklepie.
  • Wiesz, Prosiaczku… miłość jest wtedy… kiedy kogoś lubimy… za bardzo”.
  • „A ty Kubusiu, czego sobie zażyczyłeś? / Ciebie”.
  • „Że gdy mówimy My tzn. Ja i Ty – już zawsze, na zawsze”.
  • „Jeśli spadniesz na kogoś, nie wystarczy powiedzieć, że nie chciałeś. W końcu ten ktoś też wcale nie chciał, żebyś na niego spadał.
  •  „Kubusiu, jak się pisze MIŁOŚĆ? / Prosiaczku, MIŁOŚĆ się nie pisze, MIŁOŚĆ się czuje.

Szkolne bibliotekarki