Światowy Dzień Logiki – Gry, łamigłówki i matematyczne wyzwania.

W ostatni piątek, 12 stycznia, nasza szkoła ożyła intensywnym duchem logicznego myślenia podczas obchodów Dnia Logiki. To wyjątkowe święto, dedykowane rozwijaniu zdolności umysłowych, przyciągnęło uczniów z różnych klas, którzy mieli okazję brać udział w fascynujących aktywnościach związanych z logiką, matematyką i grami umysłowymi.

W auli szkolnej panowała atmosfera pełna ekscytacji i zaangażowania. Uczniowie mieli do dyspozycji różnorodne gry i zadania, które nie tylko dostarczały rozrywki, ale również kształtowały ich zdolności logicznego myślenia. Fani szachów mogli zmierzyć się w emocjonujących pojedynkach, demonstrując swoje strategiczne umiejętności.

Dla miłośników łamigłówek matematycznych przygotowano specjalne wyzwania, które pozwalały rozwijać umiejętność rozwiązywania problemów oraz skupiania uwagi.

Tangramy, znane ze swojej prostoty, stały się źródłem wielu ciekawych kombinacji. Uczestnicy mieli okazję kreatywnego ułożenia różnych kształtów, doskonaląc jednocześnie umiejętność logicznego myślenia przestrzennego.

Niezaprzeczalnie jednym z bardziej emocjonujących elementów obchodów były gry logiczne, które skłaniały uczestników do strategicznego myślenia, analizy i podejmowania decyzji. Rywalizacja była zacięta, ale przede wszystkim wspierająca rozwój umiejętności logicznych.

Dzień Logiki nie tylko dostarczył uczniom mnóstwa frajdy, ale także uwydatnił, jak ważne są umiejętności myślowe w codziennym życiu.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje Dnia Logiki, które pozwolą nam kontynuować przygodę z fascynującym światem logicznego myślenia i rozwijania naszych umiejętności umysłowych.

Sankowska Irmina

 

Skip to content