Bezpłatne przejazdy dla uczniów w roku szkolnym 2023/2024

W nadchodzącym roku szkolnym 2023/2024 z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać dzieci będące mieszkańcami naszej gminy (warunek niezbędny), które uczęszczają do szkół zlokalizowanych na jej terenie i dojeżdżają do szkoły publiczną  komunikacją autobusową.

Bilet będzie ważny od 1 października 2023 r. do 30 września 2024 r. Przez cały wrzesień bieżącego roku uczniowie będą mogli podróżować bez uiszczania opłaty za przejazd. Po tym terminie bezwzględnie wymagane będzie posiadanie karty PEKA/PEKA Junior z doładowaniem.

Skorzystanie z bezpłatnego przejazdu nie będzie wymagać żadnych działań ucznia przy czytniku kart PEKA w autobusie, niemniej ucznia zobowiązuje się do posiadania przy sobie, w czasie przejazdu, doładowanej karty i okazywania jej podczas kontroli biletów.

Rodzice uczniów mieszkających na terenie Gminy Tarnowo Podgórne, jeśli jeszcze tego nie zrobili, powinni:

  1. Wyrobić uczniowi kartę PEKA lub PEKA Junior (wyrobienie nowej karty lub jej wymiana wiąże się okresem około dwutygodniowego oczekiwania)

WNIOSEK O WYDANIE KARTY PEKA

Najbliższy punkt obsługi klienta: Tarnowo Podgórne, ul. Rokietnicka 23.

Karta PEKA przekazywana do doładowania musi być czynna, tzn. nie może posiadać uszkodzeń mechanicznych. Karta uszkodzona lub zgubiona podlega wymianie. Koszt wymiany w wysokości 21 zł pokrywany jest przez właściciela karty.

  1. Dostarczyć kartę PEKA ucznia do sekretariatu Szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 13.09.2023 r.
  2. Po załadowaniu przez gminę karta PEKA będzie do odbioru w sekretariacie szkoły.

Zakup i doładowanie biletów w określonym trybie dotyczy również uczniów z Ukrainy, którzy zamieszkują na terenie gminy i posiadać będą legitymację szkolną.

Skip to content