Kartki z kalendarza

Z pewnością każdy z was wie, czym jest kalendarz. Kalendarz wyznacza porządek i rytm życia, pomaga zaplanować wydarzenia, jest nieodłącznym elementem naszej codzienności..

Oprócz tego, że przedstawia kolejny dzień tygodnia czy  miesiąca, umożliwia kontrolę upływającego czasu.  Daty w kalendarzu pozwalają nam pokazać,  w jaki sposób można przedstawiać każdy dzień w nietypowy sposób.

Pierwszą osobą, która prowadzi osobliwy kalendarz jest pani Aleksandra Grabowska – Szych, poznanianka, która na swoim profilu „Facebookowym”  codziennie zamieszcza relację z jakiegoś ciekawego miejsca w Poznaniu lub innego, w zależności od tego, gdzie aktualnie przebywa. Przedstawia się jako : „OLA-Pogodynka”. Codziennie nagrywa krótkie filmiki, które opowiadają o danym miejscu i nawiązują do aktualnego święta.

https://www.facebook.com/aleksandra.grabowska.52

Inną osobą jest pan Marcin Rogoza z Wrocławia, który  opisując aktualne święto, ilustruje je klockami LEGO. Pan Marcin jest fanem tych klocków od dzieciństwa i teraz, jako dorosły człowiek, postanowił budować z nich figurki nawiązujące do bieżących wydarzeń.

W dniu 12 marca obchodzone jest Narodowe Święto Mam Pracujących. Wypada pomiędzy Dniem Kobiet, a Dniem Matki. Jest pięknym uzupełnieniem i uhonorowaniem wszystkich matek, które oprócz prowadzenia domu i wychowywania dzieci pracują zawodowo. Ile pracy codziennie wykonują, wiedzą najlepiej same zainteresowane i ci nieliczni, którzy potrafią je docenić!

Wszystkiego najlepszego dla Mam Pracujących!.

A tak wygląda ilustracja tego święta wykonana przez p. Marcina Rogozę.

https://www.facebook.com/marcin.rogoza.351

Zachęcamy Was do śledzenia w/w kalendarzy

Szkolne bibliotekarki

Skip to content