Wiosenne przebudzenie

Wisława Szymborska
Niektórzy lubią poezję

Niektórzy-
czyli nie wszyscy.
Nawet nie większość wszystkich ale mniejszość.

W naszej szkole nie brakuje osób lubiących poezję. Lubić – to jednak dopiero zrobić pierwszy krok. Następny to uważna lektura utworów ulubionych poetów. Kto jednak chce znaleźć się wśród prawdziwych znawców i miłośników poezji, będzie próbował zrozumieć ją i zinterpretować. Jednym ze sposobów wyrażenia swojego zainteresowania dla poezji jest jej piękna recytacja.

Okazją do spotkania z miłośnikami lirycznych utworów były szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego Wiosenne przebudzenie, które odbyły się 7 marca br. Wszyscy uczniowie zachwycili nas swoją interpretacją wybranych wierszy. Jury musiało jednak wyłonić zwycięzców, wśród których znaleźli się:

I miejsce – Julia Płoskońska
II miejsce – Stanisław Owsiany
III miejsce – Aniela Pokrzywka

Wyróżnieni: Maja Grześkowiak, Anastazja Spinner

Laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu na szczeblu gminnym!

Polonistki

Skip to content