Sukces w II Turnieju Debat Oksfordzkich dla Szkół Podstawowych z Gminy Tarnowo Podgórne

Serdecznie gratuluję naszej uczennicy – Barbarze Lewandowskiej – otrzymania tytułu Najlepszego mówcy podczas II Turnieju Debat Oksfordzkich dla Szkół Podstawowych z Gminy Tarnowo Podgórne. Wyrazy uznania kieruję także do Zofii Piechoty, Michaliny Piechowiak i Hanny Jędrzejewskiej, czyli pozostałych przedstawicielek drużyny, bez których zaangażowania i ciężkiej pracy sukces Basi byłby niemożliwy.

W tym roku szkolnym zespół debatantek z naszej szkoły przygotował wystąpienia na następujące tematy:

  • W polskiej szkole system ocen z zachowania przynosi więcej szkód niż korzyści.
  • W szkołach w Polsce powinien być wprowadzony osobny przedmiot dotyczący zmian klimatu.
  • Prawo do głosowania w wyborach samorządowych powinni mieć już szesnastolatkowie.

Przedstawienie swojego stanowiska na wyżej wymienione tematy wymagało od młodzieży nie tylko wiedzy czy wprawy w wyszukiwania informacji, ale również umiejętności działania w zespole, a także zdolności retorycznych. Nasze uczennice udowodniły podczas debaty, że wspaniale wykonały swoje zadania.

Na koniec pragnę również podziękować Michalinie Tobole, Patrycji Szeląg oraz Marii Gaździe za całoroczne uczestnictwo w Kole Debat Oksfordzkich oraz czynny udział w przygotowywaniu wystąpień koleżanek z zespołu.

Justyna Chudyka-Dobies

Skip to content