Nowości ze szkolnej biblioteki

Szkolna biblioteka w tym roku nieco zmieniła swe oblicze. W związku z przekształceniem gimnazjum w szkołę podstawową również to miejsce należało przystosować dla uczniów klas młodszych.

W październiku i listopadzie pojawiły się nowe regały na książki, stolik i krzesełka dla małych czytelników. Zakupiono lektury dla klas pierwszych  i drugich oraz wiele książeczek do działu „Literatura dziecięca”, które już kuszą pierwszaków. Na razie nieliczna, (ale zawsze!) grupa dzieci wypożycza książki.  Pozostali uczniowie klas pierwszych zaczną  tu przychodzić, gdy odbędzie się pasowanie na czytelnika. A nastąpi to już niedługo!

Tak wygląda biblioteka po zmianach.

Szkolna biblioteka

                                                    Jolanta Siwczak

Skip to content