Drzwi Otwarte 24 stycznia 2018

W środę, 24 stycznia nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla uczniów z Tarnowa Podgórnego  i okolic. Tegoroczne „Drzwi Otwarte” odbyły się pod hasłem „Złap pociąg do wiedzy”. Liczne grupy odwiedzających witali „Konduktorzy” pełniący funkcje przewodników. Oprowadzali oni dzieci i młodzież oraz ich rodziców po całej szkole.  Zostało przygotowanych 12 stacji , na których można było zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły. Były doświadczenia fizyczno-chemiczne, zadania i łamigłówki, układanki Origami, krzyżówki, czary, programowanie, gry komputerowe oraz wiele nauki poprzez zabawę. Za zaliczone konkurencje goście zbierali punkty, które wymieniali na nagrody.  Ze szczególnym zainteresowaniem rodzice oglądali nowe skrzydło szkoły, gdzie mieszczą się sale edukacji wczesnoszkolnej. Obok świetlicy na zwiedzających czekała ciuchcia parowa wykonana przez uczniów kl. II gimnazjum, przy której można było zrobić sobie zdjęcie. W sali gimnastycznej przygotowano tor przeszkód, a na koniec, w auli szkoły, zwiedzający mogli odpocząć w zorganizowanej tam  kawiarence  serwującej kawę, herbatę, soki  i domowe ciasto. Goście bardzo chętnie uczestniczyli w proponowanych im zajęciach i zabawach i bardzo też chcieli dowiedzieć się czegoś więcej o naszej szkole. Rozmowom z nauczycielami i dyrekcją szkoły nie było końca.

                                                     Jolanta Siwczak

Skip to content