Nasze pierwszaki bezpieczne na drodze

Bezpieczeństwo naszych dzieci jest dla nas sprawą kluczową. Od początku edukacji uczymy je, jak postępować w sytuacji zagrożenia. Przez cały wrzesień i październik, przy różnych okazjach utrwalaliśmy z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Zwieńczeniem tematu był dzień uroczystego wręczenia kamizelek odblaskowych przez przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Komendy Policji, Straży Gminnej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

20.10 dzieci przyszły do szkoły elegancko ubrane i niecierpliwie oczekiwały naszych gości. Atmosfera uroczystości była bardzo przyjemna dla dzieci i pierwszaki chętnie odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa. Wszystkie odpowiedzi były poprawne i dzieci zasłużyły na nagrodę w postaci kamizelek odblaskowych.

Aby podziękować za kamizelki, dzieci przygotowały krótki program artystyczny. Pięknie zaśpiewały i zatańczyły do piosenki o przepisach ruchu drogowego. Dzięki temu, żaden uczeń nie zapomni już o konieczności jeżdżenia w foteliku, zapinaniu pasów i zakładaniu kasku rowerowego. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszaków.

Agnieszka Dykiert

Anna Gąsiorowska

Skip to content