Marcowa lekcja kulturoznawcza poza szkolnymi murami

W miesiącu świętego Patryka, patrona Irlandii, klasa 6a wraz z wychowawcą p. Maciejem Perzem i nauczycielką języka angielskiego p. Grażyną Flis udała się do siedziby Fundacji Kultury Irlandii na wykład: „Irlandia w pigułce”. Uczniowie wzięli udział w zajęciach o szerokiej tematyce z zakresu kultury, geografii i historii Zielonej Wyspy. Wykładowi, przygotowanemu przez p. prezes fundacji Justynę Schramm towarzyszyły dziesiątki ciekawych zdjęć. Szóstoklasiści mieli także możliwość obejrzenia strojów tanecznych do irlandzkiego stepu, mundurów wojskowych, irlandzkich monet i …torfu, którym w dawnych czasach ogrzewano irlandzkie domy.

Pogoda była na tyle sprzyjająca, że udało się jeszcze pospacerować po Starym Rynku. Aczkolwiek ciut rozkopanym😊

 

Grażyna Flis
Maciej Perz

Skip to content