EU Code Week

Jako nowoczesna szkoła kładziemy nacisk na rozwój kompetencji kluczowych naszych uczniów. Wspierając rozwijanie cyfrowych umiejętności wychowanków włączyliśmy się w EU Code Week (Europejski Tydzień Kodowania). Jest to coroczna inicjatywa edukacyjna promująca umiejętności związane z kodowaniem i programowaniem, okazja do poznania gier logicznych, grafiki komputerowej i elementów robotyki. W ramach EU Code Week  świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Pokazujemy młodzieży sposoby na realizację pomysłów przy pomocy kodu i motywujemy do wspólnej nauki.

W przedsięwzięciu biorą udział państwa, które rywalizują pod względem zorganizowania jak największej liczby wydarzeń promujących umiejętności cyfrowe. Wśród nich jest Polska, którą reprezentuje min. Tarnowska Dwójka!

Znajdź nas na mapie EU Code Week  https://codeweek.eu/events

Anna Roszyk-Mikołajczak

Skip to content