Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej – 14 października–to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione w 1972 roku, określone  jako Dzień Nauczyciela.

Dzień ten upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego.

Dzień Edukacji Narodowej ma ogromne znaczenie nie tylko dla nauczycieli, ale także dla całego społeczeństwa. To czas, kiedy doceniamy rolę edukacji w kształtowaniu przyszłości kraju. Święto to przypomina nam o tym, jak ważna jest praca nauczycieli i jak wielki wpływ mają na życie młodych ludzi.

Wiele państw na całym świecie ma swój własny Dzień Edukacji Narodowej. Dzień Nauczyciela obchodzi większość państw na świecie m.in.: w Argentynie- 11 września, w Czechach-28 marca, w Meksyku-15 maja.

W tym uroczystym dniu życzymy na nie tylko siły i wytrwałości w codziennej pracy, ale i też wielu chwil pełnych radości i spokoju.

Szkolne bibliotekarki