Odyseja Umysłu

Drużyna z naszej szkoły brała udział w 31 Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu w Gdyni, który odbyły się w Pomorskim Parku Naukowo- Technologicznym.  Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu. Celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Dzieci uczą się kreatywnego i krytycznego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.

W finale wzięło udział ponad 200 drużyn z całego kraju. Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali bardzo twórcze rozwiązanie problemu „To życie to cyrk!” . Tajemnicza Postać niespodziewanie trafiła do świata cyrku, który okazał się wnętrzem jej organizmu. Odyseusze samodzielnie przygotowali scenariusz, scenografię i rekwizyty.  Kolejnego dnia musieli rozwiązać problem spontaniczny, którym było zadanie konstrukcyjne, budowa wieży.  Jesteśmy bardzo dumni z naszej drużyny!

w Tarnowie Podgórnym