Wycieczka do Palmiarni Poznańskiej

Wycieczka do Palmiarni w Poznaniu została zorganizowana 28 października2023 roku dla uczniów SP nr 2 w Tarnowie Podgórnym. Głównym celem wycieczki było pogłębienie wiedzy przyrodniczej poprzez bezpośrednią obserwację oraz uświadomienie uczniom różnorodności gatunkowej świata roślin. Zwiedziliśmy dziewięć pawilonów tematycznych w każdym spotykając przeróżne formy flory i fauny. W ciepłych i wilgotnych pawilonach uczniowie podziwiali bananowce, paprocie, rośliny owadożerne, palmy, daktylowce, sagowce oraz wiele gatunków kaktusów. Poza  egzotycznymi roślinami widzieliśmy również: akwaria z żółwiami, egzotyczne papugi i kanarki, terraria z gadami. Atrakcją było podziwianie roślin i ryb w oczkach wodnych oraz akwariach. Wycieczka umożliwiła zdobycie wiedzy w sposób znacznie ciekawszy niż z książek i ilustracji.

Szkolni przyrodnicy

Skip to content