Lektura w pudełku

Lektury wcale nie są nudne! Uczniowie z klasy 6A i 6B mieli okazję podczas czytania powieści „Hobbit, czyli tam i z powrotem” pracować nad „lekturą w pudełku”. Zadaniem każdego szóstoklasisty było przygotowanie i umieszczenie w kartoniku siedmiu elementów, które mają związek z treścią książki. Projekty były niezwykle ciekawe. Uczniowie mogli wykazać się swoją pomysłowością, kreatywnością oraz znajomością powieści fantasy J.R.R. Tolkiena. Przygotowali swoje prace z kloców LEGO, z plasteliny, z papieru. Dla niektórych klejnoty były cukierkami w lśniących opakowaniach. Każdy znalazł też swój sposób na scenerię – mogliśmy oglądać wnętrze Samotnej Góry, Mroczną Puszczę czy domek Bilba Bagginsa. Dziękuję Wam za zaangażowanie i gratuluję oryginalności.

Wybrane prace można do końca tygodnia podziwiać w szkolnej bibliotece.

Justyna Chudyka-Dobies

Skip to content