Dzień Ziemi w naszej szkole

Dzień Ziemi w naszej szkole świętowaliśmy kilku etapowo.

W przygotowanie odezwy, apelu w imieniu oceanów, lasów naszej fauny i flory oraz atmosfery i powietrza zaangażowane były wszystkie klasy 4-7 i poradziły sobie bezbłędnie o czym świadczą przygotowane przez nie plakaty!

Podczas dużych przerw uczniowie brali także udział, rozwiązywali krzyżówki, quizy na temat ekologii i ochrony środowiska.

Natomiast nasi najstarsi uczniowie z klas 7, spędzili czas z pierwszoklasistami przypominając im zasady prawidłowej segregacji odpadów.

Wszyscy świetnie się bawili, a przy tym poszerzyliśmy wiedzę nt. badania i poszanowania naszej planety Ziemi.

Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. Z tej okazji przypominamy, co można zrobić dla Ziemi, jak można dbać o naszą planetę.

Jakie jest hasło Dnia Ziemi 2024?

Hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi to Planeta kontra plastik. „W zeszłym roku na całym świecie wyprodukowano ponad 500 miliardów toreb plastikowych, czyli milion torebek na minutę” – czytamy na oficjalnej stronie Dnia Ziemi 2024.

Renata Knaś

Marta Szymkowiak-Szczotka

Maciej Perz

Skip to content