„Życie jest POZYTYWNE, HIV tego nie zmienia”

Pierwszy raz Światowy Dzień AIDS obchodzony był 1 grudnia 1988.

Od 32 lat z okazji 1 grudnia na całym świecie przeprowadzana jest kampania, mająca za zadanie zwrócenie oczu całego świata na problem HIV/AIDS.

Znakiem obchodów jest „Czerwona kokardka”, która symbolizuje solidarność z osobami zakażonymi HIV, chorymi na AIDS oraz ich rodzinami i przyjaciółmi. Kokardka jest znakiem poświęcenia i zaangażowania w walkę z AIDS.

Kampania odbywa się zawsze pod parasolowym hasłem „Zatrzymać AIDS. Dotrzymać obietnicy.”, ale dodatkowo co roku zmienia się jej szczególne przesłanie, mające na celu zwrócenie uwagi światowej społeczności na różne aspekty epidemii (np. „Jeden Świat. Jedna Nadzieja”, „Czy słyszałeś mnie dzisiaj?’ – Kobiety, dziewczęta, HIV i AIDS” albo „Żyj i daj żyć – stygmatyzacja i dyskryminacja”).

Czym jest HIV i jak można się nim zarazić – na te i wiele innych pytań odpowiada portal www.leczhiv.pl

Zainteresowanych tą tematyką Rodziców zachęcamy do zapoznania się z materiałami informacyjnymi dostępnymi na stronach internetowych:
www.leczhiv.pl

KRAJOWE CENTRUM DS. AIDS
www.mamczasrozmawiac.aids.gov.pl

https://www.youtube.com/watch?v=I38QGv2nCNc

http://www.leczhiv.pl/film03.html#_artykul

Marta Szymkowiak-Szczotka

Renata Knaś

Maciej Perz

Skip to content