„Zielono mam w głowie…”, czyli o poezji w szkole

Niedawno uwagę naszych uczniów przykuł przyczepiony do schodów wiersz Kazimierza Wierzyńskiego „Zielono mam w głowie”. Miał on przypomnieć wszystkim o Dniu Poezji obchodzonym 21 marca.

Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły z samodzielnie przepisanymi dla swoich koleżanek i kolegów wierszami różnych autorów, kierując się przy ich wyborze zainteresowaniami lub cechami charakteru obdarowanej osoby. Cieszymy się, że każdy z Was mógł choć przez chwilę poczuć piękno i moc poezji. Na tym jednak nie koniec!

Po południu odbył się w bibliotece szkolnej konkurs recytatorski, podczas którego wysłuchaliśmy wielu ciekawych interpretacji wierszy w języku polskim i angielskim. Nagrodzonym osobom serdecznie gratulujemy: Hanna Świgoń (klasa VIIIA), Urszula Nowacka (klasa VIIIA), Amelia Parkoła (klasa IVB).

Uczniowie mieli również możliwość spróbowania swoich sił jako najprawdziwsi poeci dzięki konkursowi literackiemu organizowanemu przez bibliotekę szkolną. Możemy z całą pewnością powiedzieć, że są wśród naszych wychowanków poetyckie dusze: Anastazja Spinner (klasa 3A), Marianna Szekiełda (klasa IVB), Patrycja Szeląg (klasa VIIB). Gratulujemy udanych debiutów.

Wisława Szymborska o lubiących poezję pisała:

Niektórzy – czyli nie wszyscy.

Nawet nie większość wszystkich, ale mniejszość.

Tym bardziej doceniamy to, że i w naszej szkole znalazła się grupa miłośników lirycznych poszukiwań.

Justyna Chudyka-Dobies

Marzena Sułot

bibliotekarki

Skip to content