Ze sztuką za pan brat

Uczniowie klasy IVA wybrali się 18 listopada br. na wycieczkę do Muzeum Narodowego w Poznaniu, podczas której mieli okazję wziąć udział w lekcji muzealnej. Na początku Pani kustosz pokazała dzieciom przepiękne obrazy przedstawiające martwe natury pędzla holenderskich malarzy. Później z przyniesionych w pudełku elementów Pani muzealnik stworzyła kompozycję i czwartoklasiści na własne oczy mogli zobaczyć, jak przygotowuje się do pracy malarz, który chce stworzyć dzieło.

W kolejnej sali muzeum uczniowie mogli przyjrzeć się osobom spoglądającym na nich z ram obrazów i dowiedzieli się, czym jest portret. Ponadto Pani oprowadzająca grupę po muzeum odpowiedziała na szereg bardzo ciekawych pytań, które uczestnicy wycieczki chętnie zadawali.

Następnie uczniowie udali się do sali, w której mogli obejrzeć różne rodzaje pejzaży (m. in. morskich, miejskich, leśnych).

Na koniec czwartoklasiści mieli okazję przyjrzeć się pięknemu obrazowi przedstawiającemu scenę rodzajową rozgrywającą się w gdańskim porcie. Musieli dokładnie go poznać, by móc wymienić, co robią poszczególne postaci uwiecznione na tym płótnie.

Wizyta w muzeum bardzo podobała się uczniom, dlatego z pewnością jeszcze tam powrócimy.

Justyna Chudyka-Dobies  

Skip to content