Wycieczka klasowa 7A

W dniach od 08 do 10 maja 2024 r. uczniowie klasy 7A byli na wycieczce w Trójmieście. Na wszystkich czekało moc atrakcji.

Pierwszego dnia wycieczki udaliśmy się do Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Poprzez samodzielną zabawę wykonując interaktywne eksperymenty uczniowie mieli okazję poznać fascynujący świat nauk przyrodniczych. Dużym zainteresowaniem cieszył się fizyczny wszechświat, gdzie uczniowie na poszczególnych stanowiskach rozwiązywali zagadki dotyczące środka ciężkości, ciśnienia, magnetyzmu i fal dźwiękowych.

Drugi dzień wycieczki był bardzo aktywny klasa 7A miała okazje brać udział w wycieczcie rowerowej na trasie Jastarnia – Hel – Jastarnia. Półwysep Helski to doskonałe miejsce na rowerowe przejażdżki. Dzięki specjalnie wydzielonej ścieżce możemy bezpiecznie przemierzać kolejne kilometry, a przy tym podziwiać piękno pomorskiej przyrody. Każdy, kto jeszcze nie jechał tą trasą, musi koniecznie spróbować.

Trzeciego odwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej, w którym na powierzchni 500m2 znajduje się szereg wystaw i multimediów przedstawiających historię II wojny światowej na terenie Polski i Europy. Muzeum jest nowoczesne, świetnie przygotowane oraz w pełni multimedialne. Dzięki audio przewodnikowi można doświadczyć historii i przy okazji dowiedzieć się czegoś nowego w bardzo wyjątkowy sposób.

Pomimo aktywnej formy wycieczki nie zabrakło również czasu na dobrą zabawę, rozmowy, integrację oraz spacer na zachód słońca we Władysławowie. Wycieczka naszej klasy na długi czas pozostanie w naszej pamięci.

Maciej Perz

wychowawca 7A

 

Skip to content