Wycieczka do Torunia

W piątek – 5 listopada uczniowie klasy 8 A naszej Szkoły byli na wycieczce w  Toruniu. Wizytę w tym urokliwym mieście zaczęliśmy od zwiedzania Starego Miasta. Zobaczyliśmy dom i pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, Katedrę Św. Janów, Ratusz i Dwór Artusa. Kolejnym punktem wycieczki był seans w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy film pt. „Wirująca Ziemia” i uczyliśmy się jak rozpoznawać gwiazdy. Poznaliśmy podstawowe informacje związane z ruchem wirowym i obiegowym  Ziemi. Zobaczyliśmy jak wygląd nieba i układ gwiazdozbiorów w ciągu roku, jaka rolę pełni Gwiazda Polarna i skąd się biorą fazy Księżyca. Wycieczka była bardzo udana , wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.  

                                                        Renata Knaś, Maciej Perz

Skip to content