Wycieczka do Palmiarni

W sobotę 1 grudnia 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Tarnowie  Podgórnym pod opieką Renaty Knaś i Joanny Kraczkowskiej byli na wycieczce w Palmiarni Poznańskiej. Głównym celem wycieczki było pogłębienie wiedzy przyrodniczej poprzez bezpośrednią obserwację oraz uświadomienie uczniom różnorodności gatunkowej świata roślin. Chęć popatrzenia na zielone rośliny, pooddychania wilgotnym i ciepłym powietrzem. Zwiedziliśmy łącznie dziewięć pawilonów tematycznych w każdym spotykając przeróżne formy flory i fauny. Poza  egzotycznymi roślinami widzieliśmy również: akwaria z żółwiami, egzotyczne papugi i kanarki, terraria z gadami które wzbudziły duże emocje. W ciepłych i wilgotnych pawilonach dzieci podziwiały także rośliny tropikalne o efektownych liściach oraz pnączach, bananowce, paprocie, rośliny owadożerne, palmy, daktylowce, sagowce oraz wiele gatunków kaktusów. Atrakcją było podziwianie roślin i ryb w oczkach wodnych oraz akwariach. Wycieczka sprawiła, że uczniom miło upłynął dzień a jednocześnie umożliwiła zdobycie wiedzy inaczej niż w szkole.

Renata Knaś

Skip to content