Wycieczka do „Palmiarni” w Poznaniu

Wycieczka do Palmiarni w Poznaniu została zorganizowana 19 listopada 2022 roku. Udział wzięli uczniowie, którzy chętnie biorą udział w konkursach ekologicznych, przyrodniczych, interesują się otaczającą nas przyrodą. Głównym celem wycieczki było pogłębienie wiedzy przyrodniczej poprzez bezpośrednią obserwację oraz uświadomienie uczniom różnorodności gatunkowej świata roślin. Zwiedziliśmy dziewięć pawilonów tematycznych w każdym spotykając przeróżne formy flory i fauny. W ciepłych i wilgotnych pawilonach dzieci podziwiały  rośliny tropikalne o efektownych liściach i pnączach, bananowce, paprocie, rośliny owadożerne, palmy, daktylowce, sagowce oraz wiele gatunków kaktusów. Atrakcją było podziwianie roślin i ryb w oczkach wodnych oraz akwariach. Wycieczka sprawiła, że dzieciom miło upłynął dzień a jednocześnie umożliwiła zdobycie wiedzy- wrażenia z wycieczki są niezapomniane.

Renata Knaś, Maciej Perz

Skip to content