Wycieczka do Berlina

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Berlina.W stolicy Niemiec zobaczyliśmy Bramę Brandenburską i Reichstag, które każdemu kojarzą się ze stolicą Niemiec. Widzieliśmy także Pomnik Ofiar Holokaustu, który powstał, by upamiętnić ludzi, którzy zginęli podczas drugiej wojny światowej. Widzieliśmy jarmark świąteczny na Alexanderplatz. Na Wyspie Muzeów zwiedziliśmy Muzeum Egipskie, gdzie zobaczyliśmy słynne popiersie Nefretete, które pomimo upływu lat ciągle robi na widzach ogromne wrażenie. Wieczorem byliśmy w Muzeum Techniki, w którym każdego eksponatu można dotknąć, dzięki czemu nawet trudne zagadnienia fizyczne łatwiej można zrozumieć. Tym bardziej, że pomagał nam w tym nasz nauczyciel fizyki, pan Maciej Perz. Nie zabrakło także chwili na zrobienie zakupów. Do Tarnowa wróciliśmy późnym wieczorem pełni niezapomnianych wrażeń.

Joanna Kraczkowska

Skip to content