Wracamy do szkoły

Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice,

niebawem po długiej przerwie spotkamy się znowu w murach naszej szkoły. Bardzo się na to cieszymy i nie możemy się doczekać, kiedy szkoła zacznie na nowo tętnić życiem!

Wiemy jednak, że dla Was może to być trudne, że możecie mieć obawy związane z tym powrotem….Dlatego, żeby Wam ułatwić to spotkanie, proponujemy powrót do szkoły na trochę innych zasadach. Pierwszy dzień w szkole spędzimy na rozmowach – jak Wam upłynął ten czas nauki zdalnej, co było dla was dobre, a co było trudne, czego najbardziej się obawiacie po powrocie do szkoły…..Przez pierwszy tydzień nauki w szkole nie będzie też sprawdzianów i kartkówek, tak żebyście mogli łagodnie wejść w rytm prawdziwej nauki….Najważniejsze jest bowiem dla nas, żebyśmy na nowo poczuli się ze sobą dobrze w miłej, przyjaznej atmosferze

Zachęcamy Państwa Rodziców do przygotowania dzieci na powrót do szkoły w nowej rzeczywistości oraz uważnego obserwowania ich stanu zdrowia, samopoczucia, zachowania oraz bieżących potrzeb i trudności.

Aktualnie w celu zgłaszania obszarów do pracy z dzieckiem w środowisku domowym i szkolnym, należy bezpośrednio zwracać się do wychowawcy dziecka z prośbą o zapotrzebowanie na daną formę pomocy psychologiczno-pedagogicznej lub kontaktować się prze Librusa z psychologiem/pedagogiem szkolnym, opiekującym się uczniami z danego etapu edukacyjnego.

Harmonogram powrotu do szkoły od 17-28 maja-hybrydowy podamy Librusem.

Pozdrawiamy Was bardzo gorąco i czekamy na Was!

 

Wasz Dyrektor Halina Topolewska i wszyscy nauczyciele i pracownicy SP2

Skip to content