WARSZTATY Z GENIBOTAMI

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku

ZAKODOWANI W MATEMATYCE

WARSZTATY Z GENIBOTAMI

Jak połączyć utrwalanie umiejętności matematycznych z kodowaniem? Odpowiedzią na pytanie były zorganizowane 17 października 2022 roku w naszej szkole warsztaty
pt. „Geometryczne repetytorium z GeniBotami”. Podczas zajęć uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu własności figur geometrycznych a następnie opracowywali trasę i programowali GeniBoty tak, aby te wskazały poprawne rozwiązanie matematycznego problemu. Stworzona przestrzeń umożliwiła młodzieży samodzielną organizację czasu oraz podział obowiązków podczas zajęć. Uczniowie wykazali się umiejętnością obserwacji, logicznego myślenia i wyciągania wniosków. To z kolei sprawiło, że sami dyskutowali rozwiązania i tworzyli nowe algorytmy dla robotów.  Co ważne – cały czas towarzyszyły im matematyka i dobry humor.

Warsztaty pokazały, że nasi uczniowie chcą się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności. Udowodnili to łącząc wiedzę matematyczną z kreatywnością i nowoczesnymi technologiami.

Realizując „Geometryczne repetytorium z GeniBotami” włączyliśmy się w promującą umiejętności cyfrowe inicjatywę EU Code Week.

 

Anna Roszyk-Mikołajczak

Autor projektu i koordynator działań

Skip to content