Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek Szkolnych

W związku z tygodniem bibliotek szkolnych zapraszamy Was do wzięcia udziału w zabawie , która będzie polegała na zrobieniu zdjęcia na tle własnej biblioteczki domowej.

Zdjęcia prosimy przesłać na adres mailowy jolantasiwczak@wp.pl i knasre@op.pl do dnia 15 maja.

Zdjęcia zostaną opublikowane na stronie szkoły i fb .

Szkolne Bibliotekarki

Tydzień Bibliotek

W dniach 8-15 maja 2023 roku po raz dwudziesty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek – ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji. Zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2023 odbywa się pod hasłem:

Moja, Twoja, Nasza -Biblioteka.

Biblioteka jest miejscem do którego chętnie zaglądamy, czy to przychodząc osobiście, czy tylko przeglądając stronę internetową lub facebooka. Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Jest otwarta na wszystkich. Zawsze można znaleźć w Niej coś ciekawego dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie – wciągnięcie w fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub w grze. Oferta Biblioteki jest tak różnorodna i dostosowana do potrzeb użytkowników, że każdy znajdzie coś w niej interesującego. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.

Szkolne Bibliotekarki