Światowy Dzień Nutelli
Pietro Ferrero, cukiernik z Piemontu we Włoszech, wpadł na genialny pomysł – stworzył słodką pastę z orzechów laskowych i cukru, dodając do nich odrobinę trudno dostępnego wówczas kakao. Tak narodził się przodek kremu Nutella®.
Za ten czekoladowy przysmak z orzechów laskowych, czekolady, cukru i oleju niejeden dałby się pokroić. Dziś ten popularny krem do smarowania z orzechów laskowych jest dostępny w około 160 krajach na całym świecie.
Święto, zostało spontanicznie ustanowione w 2007 roku przez amerykańską blogerkę Sarę Rosso, która po powrocie z podróży do Włoch postanowiła zjednoczyć i zainspirować globalną społeczność fanów kremu Nutella do dzielenia się swoją pasją w mediach społecznościowych. Dziś święto Nutelli, a więc bez wyrzutów sumienia możemy skonsumować cały słoik tego popularnego kremu. Najczęściej nutelle stosuje się jako masło do kanapek lub dodatek do naleśników czy gofrów.