Spotkanie z pisarką, Dzień Głośnego Czytania

Dnia 29.09.2018 roku przypadał dzień głośnego czytania. Do zerówek oraz klas pierwszych i drugich zawitali starsi koledzy i koleżanki. Gimnazjaliści pięknie i głośno przeczytali nam historię „ Jak Kolczatek szukał mieszkania” H. Bechlerowej.  Po czym rozmawialiśmy w klasach o zmianach jakie zachodzą w przyrodzie jesienią, co obserwujemy w pogodzie. Na koniec każda klasa wykonała prace plastyczne z tytułowym Kolczatkiem w roli głównej. W tym miejscu bardzo dziękujemy uczniom z klasy 3c i ich wychowawczyni.

Kontynuacją akcji było spotkanie autorskie, które odbyło się 19.10 w klasach 0-2. Naszym gościem była Pani Aneta Kołat – autorka książek i wierszy dla dzieci. Zawodowo nauczyciel klas 1-3 a prywatnie mama dwójki dzieci. Pani Aneta opowiedziała nam, jak powstaje książka, na czym polega łamanie tekstu, jak powstają ilustracje do książki. Przeczytała nam opowieści o Adzie i Grzesiu, którzy tak jak nasi pierwszoklasiści i zerówkowicze zaczęli przygodę ze szkołą. Wiele z ich historii, emocje, które im towarzyszyły były bliskie naszym doświadczeniom. Każda z klas otrzymała książkę „Hura! Idę do szkoły” ze specjalną dedykacją. Kto wie, może i wśród naszych uczniów rośnie nowy pisarz?

PS. Zachęcamy rodziców, by czytać dzieciom min. 20 minut dziennie, codziennie.

Beata Mądra

Skip to content