Projekt olimpijski

W tygodniu poprzedzającym ferie zerówki i klasy pierwsze naszej szkoły „przebywały” na olimpiadzie. Pierwszego dnia odbyło się uroczyste otwarcie olimpiady, a Pani Dyrektor zapaliła znicz olimpijski. Mali sportowcy poznawali symbole i historię olimpiady, zajmowali się dyscyplinami sportów zimowych. Sporo czasu poświęcili też zdrowemu odżywianiu. Uczniowie odwiedzili bibliotekę szkolną, gdzie czekała na nich „Basia i narty”. Nie mogło też zabraknąć zimowych zawodów sportowych, na których było min. saneczkarstw, narciarstwo, hokej i dodatkowa dyscyplina – wojna na śnieżki. Zakończyliśmy tydzień olimpijski przeglądem piosenki zimowej. Po takim przygotowaniu olimpijskim uczniowie  kibicowali sportowcom w Piongczang.

Agnieszka Dykiert