Pożegnalna wycieczka klas trzecich

Od 14 do 16 maja uczniowie klas IIIA, IIIB i IIID oraz wychowawcy Maciej Perz, Bogumiła Wesołowska i Justyna Chudyka-Dobies miło spędzili czas na ostatniej, pożegnalnej wycieczce klasowej. Młodzież nie tylko cieszyła się przepięknymi widokami, które rozciągały się wzdłuż Jeziora Pszczewskiego, ale wzięła również udział w wielu ciekawych i edukacyjnych zabawach. Zielona szkoła oferowała różne atrakcje: survival, paintball, podchody, gry logiczne i teambuildingowe, wspinaczka, spływ kajakami. Gimnazjaliści musieli się wykazać wieloma kompetencjami: orientacją w terenie, sprawnością fizyczną, logicznym myśleniem, a także umiejętnością pracy w zespole. Był również czas na wspólne rozmowy i zabawy, między innymi podczas ogniska.

Ostatniego dnia uczniowie zwiedzili również MRU, czyli Międzyrzecki Rejon Umocnień. Gimnazjaliści poznali jego historię oraz przemierzyli korytarze bunkrów. Dowiedzieli się ponadto, że MRU jest miejscem przyjaznym nietoperzom. Schronienie znajduje tu, jak podają chiropterolodzy (badacze nietoperzy), około 30 tysięcy tych zwierząt.

Maciej Perz

Bogumiła Wesołowska

Justyna Chudyka-Dobies

 

Skip to content