Pasowanie na czytelnika

14 marca nadszedł dzień, na który czekaliśmy od początku roku szkolnego. Zaraz po śniadaniu poszliśmy do biblioteki, gdzie odbyło się długo wyczekiwane wydarzenie – pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych naszej szkoły. Pani Jola przygotowała dla nas kilka prób, które musieliśmy przejść, zanim złożyliśmy uroczyste ślubowanie. Rozpoznawaliśmy litery, słuchaliśmy wierszyka o wypożyczonej książce, ustalaliśmy zasady wypożyczania książek z biblioteki i rozwiązywaliśmy zagadki. Na szczęście, spisaliśmy się bardzo dobrze i pani Jola uznała, że jesteśmy gotowi, by zostać prawdziwymi czytelnikami. Jeszcze tylko uroczyste ślubowanie, pasowanie wielkim ołówkiem i już mogliśmy ruszyć do regałów, żeby móc wypożyczyć pierwszą książkę. Co to były za emocje!

Anna Gąsiorowska

 

Skip to content