Pasowanie na czytelnika!

W dniach 28,29 i 30 marca w bibliotece naszej szkoły odbyło się Pasowanie na  Czytelnika uczniów klas pierwszych. W  tych dniach pierwszaki  wraz ze swoimi  wychowawczyniami przybyły do biblioteki na uroczystość przygotowaną przez szkolne bibliotekarki i pięcioro uczniów klasy VII B.

 

Dzieci odpowiadały na różne pytania, odgadywały zagadki o baśniowych bohaterach, wysłuchały zwierzeń „Książki” i zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej. Kiedy wszyscy już wykazali się znajomością  literek i umiejętnością czytania- nastąpiło  przyjęcie uczniów klas pierwszych  w szeregi czytelników!

Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały skromny upominek w postaci zakładki do książki.

Jolanta Siwczak i Renata Knaś –bibliotekarki S.P. nr 2 w Tarnowie Podgórnym

Skip to content