Parkujemy razem

„Drzewa nie istnieją osobno ani samotnie.
Tym, co je łączy, to korzenie.”
Jerzy Zawieyski

W sobotę 22 kwietnia w Światowy Dzień Ziemi, uczniowie z klas IV-VIII wraz z nauczycielami wzięli udział w społecznej akcji „Parkujemy razem!” organizowanej przez Gminę Tarnowo Podgórne. Nieoczekiwanie przyłączyli się do nas również rodzice, którzy wspierali nas nie tylko dobrym słowem, ale i przykładem, za co bardzo dziękujemy!

Wspólnie na uprzednio wybranej działce nr 22, o powierzchni ok. 500m2 , posadziliśmy sosny zwyczajne oraz lipy. Pogoda i humor nam dopisały, więc w nagrodę, obsadziliśmy jeszcze jedną działkę! Mamy nadzieję, że sadzonki się przyjmą i wyrosną z nich piękne drzewa, które zarówno my, jak i przyszłe pokolenia będziemy mogli podziwiać, a naszą wspólną pracą choć trochę wesprzemy lokalne środowisko.

Uczniowie pracowali bardzo chętnie, samodzielnie, z dużym zaangażowaniem i poczuciem ekologicznej misji. Brawo!!!

Marta Szymkowiak-Szczotka
Renata Knaś