O rety tablety!

W roku szkolnym klasa 1a brała udział w innowacji metodyczno–organizacyjno–programowej „O rety tablety!”. Celem innowacji było przyswajanie w bardziej atrakcyjny sposób treści z zakresu podstawy programowej. Tablety wykorzystywane były podczas lekcji edukacji wczesnoszkolnej, programowania i towarzyszyły nam przy codziennych zadaniach. Dzięki wykorzystaniu tabletów ćwiczyliśmy dodawanie i odejmowanie, pisanie, naukę zegarów, tworzyliśmy portrety, plakaty, odczytywaliśmy zakodowane obrazki. Stawialiśmy również pierwsze kroki jako programiści używając takich aplikacji jak: Scratch Jr, robotizen, blockly.
W ramach innowacji realizowaliśmy również projekt „Technologie z klasą” – objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. W jego ramach dowiedzieliśmy się między innymi o tym, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, w jaki sposób Internet może mi pomóc, do czego człowiek wykorzystuje roboty, czy jak stworzyć aplikację w programie Scratch Jr. 

Kiedy zapytałam dzieci, jak oceniają zajęcia najczęściej padało zdanie „Chcemy jeszcze!”.

Beata Mądra

 

Skip to content