Nowy rok szkolny w bibliotece szkolnej

Inauguracja nowego roku szkolnego za nami. Ale wytężona praca w bibliotece szkolnej rozpoczęła się już w wakacje.  Pod koniec sierpnia ok. 10-osobowy zespół nauczycieli pod kierunkiem niżej podpisanej  zajął się opracowywaniem podręczników dla uczniów. Książki należało wypakować, sprawdzić pod kątem ilościowym i zgodności z zamówieniem oraz ostemplować i nadać im numery zgodnie z księgą inwentarzową. W tym roku nowe podręczniki i ćwiczenia z dotacji celowej finansowanej przez rząd otrzymali uczniowie klas I i VII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum. Razem ok. 4500 egz. nowych książek!

Prace w bibliotece

Uczniowie klas II gimnazjum (135 osób) wypożyczyli książki, z których w ubiegłym roku szkolnym korzystali ich starsi koledzy. Tak więc przez bibliotekę szkolną przeszło ok. 450 zestawów podręczników i ćwiczeń – a  każdy liczy po ok. 15 egz.

Prace w bibliotecePierwsze paczki z podręcznikami zaczęły przychodzić w lipcu, większość dotarła w sierpniu, a ostatnie niedobitki (braki i  pomyłki – docierają do tej pory).Książki w bibliotece

Piszę o tym, żeby wyjaśnić wszystkim zainteresowanym  dlaczego do tej pory nie ma ćwiczeń z j.angielskiego dla kl. II gimnazjum?  Bo przysłano inne niż zamawialiśmy i czekamy na wymianę. W takiej sytuacji trzeba monitować i …cierpliwie czekać. Najważniejsze, że na dzień 4 września zestawy podręczników zostały skompletowane i już od następnego dnia były wydawane przez wychowawców.

Prace w bibliotece

W związku z przekształceniem gimnazjum w szkołę podstawową zmiany widać też w bibliotece szkolnej. Pojawiły się niskie stoliczki z krzesełkami, kanapa i poduchy dla najmłodszych. Planujemy aby w tym miejscu odbywały się spotkania z najmłodszymi, w trakcie których będą mogli słuchać bajek i ciekawie spędzać czas.

Po więcej aktualności ze szkolnej biblioteki zapraszamy tutaj….

                                                                                      Jolanta Siwczak

Skip to content