Nasze sukcesy!

Dnia 13 marca 2018 roku w naszej szkole po raz pierwszy odbył się Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik. Jego organizatorem jest Fundacja Akademia Młodych Odkrywców. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, w tym do dzieci z najmłodszych klas. Nowatorska formuła konkursu polega na samodzielnym przeprowadzeniu doświadczeń wskazanych przez organizatora, bacznej obserwacji i wyciągnięciu wniosków,  a następnie rozwiązaniu przesłanych do szkół testów. A testy nie są łatwe, gdyż oprócz wiedzy teoretycznej na temat szeroko rozumianej przyrody, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania i przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki. Tym bardziej jest nam niezmiernie miło pogratulować Józefinie Pawlak z klasy 1a, która zdobyła nagrodę główną, uzyskując 93,06% poprawnych odpowiedzi.
Wszystkim uczestnikom również gratulujemy i zachęcamy do udziału za rok!

Beata Mądra – koordynator konkursu

Józefina Pawlak