W poszukiwaniu poznańskich legend

Klasy IVA i IVB miały okazję 22 marca 2022 roku wybrać się do Poznania na niezwykłą wycieczkę, podczas której uczniowie wzięli udział w grze miejskiej „Szlakiem poznańskich legend”. Czwartoklasiści podzieleni na grupy rozwiązywali rozmaite zagadki, ale również słuchali legend dotyczących różnych miejsc na mapie stolicy Wielkopolski. Podczas wędrówki po uliczkach Starego Miasta mogli oni dowiedzieć się między innymi, skąd wzięła się nazwa Chwaliszewo, dlaczego rogale świętomarcińskie mają kształt podkowy oraz jak diabły chciałby zatopić Poznań.

Po rozwiązaniu interaktywnego quizu i rozdaniu nagród na czwartoklasistów czekał słodki poczęstunek – a jakże! – w postaci tradycyjnych rogali.

Wycieczka zakończyła się wizytą w Muzeum Narodowym, w którym kustosz przeprowadziła dla uczniów lekcję pod tytułem „Opowieści obrazów”.

Justyna Chudyka-Dobies