Żywa choinka i Mikołajki w SP nr 2 w Tarnowie Podgórnym

Tradycyjnie 6 grudnia naszą szkołę zawsze odwiedza Mikołaj. W tym roku mieliśmy też żywą choinkę, która nawet ruszyła z Mikołajami i elfami w tany! Kto nie wierzy, niech obejrzy zdjęcia oraz filmiki. W auli szkoły wszystkie klasy ustawiły przepiękne stoiska, udekorowane  w klimacie Świąt Bożego Narodzenia. Wyposażyły je we własnoręcznie wykonane pierniki i najróżniejsze piernikowe ciasta, gdzieniegdzie pojawiły się też domki z piernika. Takiej różnorodności i bogactwa strojów oraz dekoracji i pomysłów jeszcze nigdy w naszej szkole nie było. Uczniowie wspięli się na Himalaje swoich możliwości!

Najpierw degustacji dokonały zerówki i klasy pierwsze, a potem klasy starsze: siódme i klasy drugie i trzecie gimnazjalne. Atmosferę Świat potęgowały piosenki, które rozlegały się z głośników.  I to spowodowało, że nastrój  zabawy przekształcił się spontanicznie z kiermaszu pierników w MIKOŁAJKOWĄ DYSKOTEKĘ. Wąż taneczny prowadzony przez NASZĄ  JEDYNĄ w GALAKTYCE, NIEPOWTARZALNĄ, ŻYWĄ CHOINKĘ, przepłynął w pląsach przez całe piętro zahaczając o różne miejsca i pomieszczenia. No a potem to już był czysty – jak mówią, uczniowie „SPONTAN”.

Mikrofon trafił w ręce Michała Krzyżańskiego z III A , który najpierw nieśmiało, tylko z CHOINKĄ a potem z całym zespołem MIKOŁAJÓW, ELFÓW I  RENIFERÓW dał najbardziej czadowy KONCERT MIKOŁAJKOWY!

Pozostała część imprezy mikołajkowej odbyła się w sali gimnastycznej pod hasłem „Turniej Mikołajkowy”, w którym brały udział drużyny mieszane składające się z gimnazjalistów i maluchów. Po zakończeniu turnieju do sali wkroczyły dwa Mikołaje, które obdarowały wszystkich słodkimi upominkami.

                                                                       Jolanta Siwczak, Agata Kaszuba

Skip to content