Międzynarodowy Dzień Kota

W piątek, 17 lutego 2023 roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kota. Obok psów to najczęściej hodowane zwierzęta domowe.

Koty domowe to przodkowie małego kota afrykańskiego (Felis silvestris libica), zwierzęta o silnym instynkcie łownym i terytorialnym. Instynkt drapieżnika powoduje, że każdego dnia w Twoim domu toczą się istne polowania: na latającą muchę, falującą firankę, czy promienie słońca odbijające się na ścianie.

Każdy właściciel kota najlepiej wie, co lubi jeść jego zwierzak. Jeśli kot jest prawdziwym łasuchem, warto  z okazji tego święta poczęstować swojego pupila pyszną przekąską.

To jednak nie wszystkie sposoby na uszczęśliwienie swojego zwierzaka. Koty uwielbiają zabawki, zwłaszcza te stylizowane na…. myszkę. Można również obdarować swojego pupila gadżetem dla kotów. Świetnie sprawdzą się także drapaki dla kotów. Jak wiadomo, koty uwielbiają kartony, dlatego można skorzystać z najprostszego rozwiązania i przygotowań dla swojego zwierzaka drapak z kartonu.

Istnieje wiele opinii na temat kotów. Zdaniem niektórych zwierzaki są wyjątkowo pamiętliwe, przez co łatwo obrażają się na swoich właścicieli i długo chowają urazę. Choć słynne kocie fochy można odbierać w charakterze żartu to faktem jest, że zdaniem naukowców, koty mają świetną pamięć. Co ciekawe, koty mogą zapamiętywać różne fakty ze swojego życia i odczucia, które tym towarzyszyły przy okazji tych zdarzeń.

Dbajmy o swoje koty!

Szkolni bibliotekarze

Skip to content