MATEMATYCZNIE W NASZEJ SZKOLE

2 kwietnia 2019 roku obchodziliśmy Święto Matematyki. Dzień ten nie został wybrany przypadkowo. Stanowił podsumowanie matematycznych działań w naszej szkole.

W lutym br. uczniowie klas 3F i 8D wzięli udział w finale Międzynarodowego Konkursu Matematyka bez Granic. Konkurs pokazał uczniom zastosowania matematyki w życiu codziennym, pozwolił na wykorzystanie własnej inicjatywy w rozwiązywaniu zadań, a przede wszystkim uruchomił  twórczą aktywność młodzieży. Uczestnicy dostrzegli znaczenie umiejętności pracy w zespole (w konkursie uczestniczą całe klasy jako drużyny) oraz potrzebę nauki języków obcych (jedno zadanie w języku obcym).

Również w lutym nasi uczniowie uczestniczyli w wojewódzkim etapie Konkursu Matematycznego, organizowanego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. ALEKSANDER HAŃSKI z klasy 8C uzyskał TYTUŁ LAUREATA i 5 kwietnia odebrał zaświadczenie z rąk Pani Kurator Elżbiety Leszczyńskiej. STANISŁAW TOMKOWIAK z klasy 3f i OLIWIER NECELMAN z klasy 8d otrzymali TYTUŁ FINALISTY Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. GRATULUJEMY!!!

21 marca sześćdziesięcioro ośmioro naszych uczniów wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur, którego wyniki poznamy na przełomie kwietnia i maja.

Uczniowie klas czwartych w marcu zostali zaproszeni do udziału w grach i zabawach matematycznych pod hasłem: Matematyka ciekawa i przyjemna. W ten sposób nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję promowania i popularyzacji matematyki. Czwartoklasiści  uruchomili wyobraźnię, spojrzeli na matematykę z innej perspektywy – uwiecznili swoje pomysły na plakatach, zaprezentowali okrzyki na cześć matematyki a pokaz matematycznej mody wyłonił prawdziwych miłośników tej nauki. Młodzież, realizując kolejne działania projektowe pokazała, że matematyką można i trzeba się bawić. Jak  fascynująca to będzie przygoda, zależy od nas wszystkich, zarówno uczniów, rodziców i nauczycieli.

Anna Roszyk-Mikołajczak

Skip to content