Kurtyna w górę

Niektórzy twierdzą, że świat nie składa się z atomów, ale z opowieści, i choć naukowcy mogą się z tym nie zgadzać, to czy istniałyby święta Bożego Narodzenia bez legendy o świętym Mikołaju – człowieku, który umiał dzielić się z innymi tym, co miał.

Niestety, nie wszyscy bohaterowie świątecznych opowieści byli do niego podobni, o czym mogli się przekonać uczniowie klasy 4A, którzy z okazji mikołajek wybrali się 7 grudnia do Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie na spektakl pt. „Opowieści wigilijne”. Przedstawienie na postawie słynnej książki Charlesa Dickensa bardzo podobało się dzieciom i miało piękne przesłanie – w czasie świąt Bożego Narodzenia najważniejsze jest, by móc je spędzać razem i wspólnie cieszyć się wigilijną atmosferą.

Justyna Chudyka-Dobies

 

Skip to content