Książka moim przyjacielem” – podsumowanie projektu

W pierwszym tygodniu kwietnia klasy 0-2 uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „Książa moim przyjacielem”.  Uczniowie  wraz z nauczycielami i rodzicami podejmowali różne zadania, których głównym celem było promowanie czytelnictwa, zachęcanie do samodzielnego czytania.  Poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytania: Co kryje w sobie książka? Jak powstaje? Po co czytamy książki? Wśród działań, które podejmowaliśmy było: codzienne czytanie książek w klasie i w domu, wizyta gościa specjalnego, mole książkowe – akcja polegająca na polecaniu ulubionej książki swoim rówieśnikom, konkurs „Moja okładka książki”, wizyty w bibliotece szkolnej i Bibliotece Publicznej. Klasy pierwsze zostały również uroczyście pasowane na czytelników naszej szkolnej biblioteki. Do końca kwietnia trwa jeszcze konkurs „Mistrz czytania”.  Do akcji zachęciliśmy nie tylko najmłodszych, – widząc nasz zapał do czytania, starsi uczniowie poszli w nasze ślady – rano przed lekcjami można było zobaczyć, jak korzystają z naszych kącików czytelniczych, a nawet włączyli się w akcję głośnego czytania i pasowanie. Zatem możemy śmiało powiedzieć, że nasze cele zostały osiągnięte.  Bo „dziecko, które czyta, stanie się dorosłym, które myśli”.

Beata Mądra
Skip to content